Як виглядає новий сухпайок ЗСУ та що входить в його склад?

Для кожного військового важливі не лише якість екіпірування, бойовий дух та забезпечення, а ще й те, що він їсть. Чим харчуються наші солдати? Сьогодні на порядку денному – наповнення сухпайка ЗСУ. Розглянемо, чи вистачає цієї їжі, щоб наїстися, чи поживна вона й смачна, адже це теж дуже важливо.

Що входить до складу сухпайка ЗСУ?

Отже, як виглядає пайок української армії? Він являє собою цупкий пакет оливкового кольору, у якому міститься добовий раціон бійця. Всередині є три окремих пакети: сніданок, обід й вечеря. Там уже міститься все необхідне для вживання їжі.

Зараз для Збройних Сил є два типи сухих пайків. Це повсякденний набір продуктів, що був введений у 2013 році, а також вдосконалений та розширений польовий комплект продуктів, розроблений у 2016 р. 

Обидва варіанти є досить поживними та калорійними, як свідчать відгуки, мають непоганий смак. Ними можна наїстись, щоб не почуватися голодним протягом дня.

Стандартний набір пайка для армії включає:

  • печиво галетне по 2 пакування на кожне приймання їжі;
  • м'ясо-рослинні консервовані каші з яловичиною (по банці на обід та вечерю);
  • м'ясна консерва на сніданок;
  • паштет печінковий.

Розширений набір продуктів має дещо інший вигляд та склад. Що входить в сухпайок ЗСУ для польових умов? Це:

  • пшеничні галети;
  • пшеничні й житні сухарики;
  • борщ або супи з м'ясом;
  • каші або овочі з м’ясом.

Як бачите, тут трішки кращий вибір страв, вони різноманітніші, та й сам набір дещо більший, адже робота в польових умовах потребує поживної та калорійної їжі.

Напої та додаткові продукти

Звичайно, харчування військових не може складатись лише з перших та других страв. Тому наповнення сухпайка ЗСУ також передбачає наявність кількох стіків із натуральним медом, розчинну каву, чорний чай та цукор. Польовий набір має більше наповнення: крім перерахованих продуктів, він додатково містить фруктовий джем у стіках, перець та сіль.

Крім того, для деяких родів військ передбачено склад сухпайка ЗСУ, розширений чорним шоколадом та сухофруктами. Кожен набір містить також столове приладдя, кілька вологих та сухих серветок.

Як змінився сухпайок ЗСУ з часом?

Змінився не лише склад сухпайка ЗСУ. У наборах, розроблених для польових умов, міститься також спеціальний нагрівач, щоб можна було розігріти суп або кашу. Крім того, страви розфасовані не в жерстяні банки, як раніше, а в реторт-пакети. Вони зручніші у використанні.

Сухпай української армії нового зразка також має підвищений вміст м'яса. Однак, якщо ви хотіли б урізноманітнити свій раціон або харчування близької вам людини, що зараз виконує бойові завдання, захищаючи нашу країну, можна додатково придбати сублімовані продукти. Це також зручно й дуже поживно.


Переваги та недоліки сухпайка ЗСУ

Ми розглянули, що входить у сухпайок ЗСУ, тому саме час оцінити його плюси й мінуси. Хоч розроблялись ці продукти з урахуванням загальних потреб військовослужбовців, до такого меню можуть виникати питання.

Серед головних плюсів подібного харчування: 

  • автономність – поїсти можна без доступу до кухні, вогнища чи магазину;
  • компактність та зручність. Продукти знаходяться в якісному пакуванні, вони не зіпсуються від вологи;
  • необхідна кількість калорій та збалансований склад;
  • тривалий термін зберігання;
  • різноманітність раціонів, особливо оновлений та доповнений набір.

Тепер розглянемо, які ж недоліки можуть мати продукти, що включає сухпайок ЗСУ. Насамперед це той факт, що пакет із їжею займає місце й додає ваги. Деякі страви можуть просто видаватися несмачними, адже в кожної людини свої вподобання.

Також, на жаль, зараз не передбачені раціони для військовослужбовців з особливими дієтичними потребами. Але це питання тримають на контролі та обіцяють вирішити.

Можна зробити висновок, що сухий пайок солдата – це непоганий варіант забезпечення військових харчуванням у польових умовах.

Коментарі

Написати коментар