Нові шеврони ЗСУ: зміни, значення і як правильно носити
Шеврони Збройних сил України – це невеликі цупкі нашивки на одязі військовослужбовців, що несуть певну інформацію. З початком АТО, а потім і повномасштабного вторгнення почали з'являтись нові військові організації та підрозділи, що, відповідно, мають свої власні знаки розрізнення й носять їх на рукавах.
Сьогодні розглянемо значення нових шевронів родів військ ЗСУ, розкажемо, про що вони повідомляють та як їх правильно носити.
Новий дизайн та символізм шевронів
Основна функція таких емблем – розрізнення військових. Вони можуть розказати, до якого батальйону, полку чи роду військ належить військовослужбовець. Шеврон ЗСУ нового зразка має форму щита, також до нього передбачені додатки у вигляді смужок.
В основі нових шевронів – стилізований тризуб, він зараз є символом ЗСУ. Ці знаки розрізнення мають бути на тон темнішими за основний колір одягу. Нові шеврони Збройних Сил відображають символіку та історію конкретних підрозділів.
Крім того, весь час з'являються нові шеврони, що відображають сьогоднішні реалії та досягнення сучасної армії. Часто символіка військових може включати зображення різних тварин чи інших істот, що підкреслюють унікальні риси й вміння саме їхнього підрозділу.
Як і де носити шеврони?
Як правильно носити шеврони в Україні? Це питання регламентується наказами Міністерства оборони України. Згідно з цими документами:
- нарукавний знак військової частини кріпиться на лівому рукаві форми;
- знак роду військ – на правому;
- державний прапор нашивається на обидва рукави на відстані 45 міліметрів від плечового шва.
Також відповідно до правил носіння шевронів їх потрібно використовувати як на повсякденній та польовій, так і на парадній формі. Якщо в перших двох випадках знак розрізнення виконується в оливкових відтінках, то в останньому варіанті він має бути кольоровим й чітко виділятись.
Відмінності між шевронами різних підрозділів
Значення шевронів української армії зараз може бути досить різним, адже кожен із них відрізняється залежно від підрозділу. Більшість нашивок зазвичай мають форму щита, але зустрічаються також круглі й прямокутні варіанти.
У деяких спецпідрозділах є свої унікальні шеврони. Наприклад, у ДШВ це форма парашута. Крім того, кожен рід військ має власну символіку. На шевронах зображають тварин, щити, мечі, крила тощо.
Нові офіційні шеврони ЗСУ від виробника
Як ви вже встигли зрозуміти, існують різні види шевронів ЗСУ. Зараз під замовлення можна виготовити будь-який із них як на всю бригаду, так і поштучно, для себе. Рекомендуємо вам звернути увагу на шеврони REZERVIST. Ми виготовляємо цю продукцію згідно з усіма нормами та правилами за прийнятною ціною.