Як вибрати військовий бронежилет: комфорт і захист

Для військовослужбовця під час виконання бойових завдань важливо, щоб його спорядження було комфортним, легким, не заважало рухам. Тому вага бронежилетів — важливий критерій. Це впливає на швидкість руху та реакції, на витривалість. Отже, як вибрати бронежилет, на які критерії потрібно звертати увагу? 

Військовий бронежилет: основні функції та призначення

Головна задача бронежилета — захищати бійця від потрапляння куль, уламків під час виконання бойових завдань. Додатково він виконує функції кріплення для спорядження: магазинів, тактичних сумок і підсумків. При цьому вага бронежилета — ключовий параметр. Річ у тому, що він одночасно повинен бути максимально легкий, але закривати якомога більшу частину корпуса бійця. 

Чому бронежилет важливий для військових

Правильно підібраний бронежилет значно покращує боєздатність бійця до виконання завдань. Комфорт, зручність напряму впливають на ефективність на полі бою. І навпаки, якщо жилет занадто важкий, стискає рухи, то сконцентруватися на завданні військовому буде значно важче. 

Бронежилет — це головний захист, який закриває ті зони, потрапляння куль і уламків у які майже відразу призводить до неможливості виконання поставленої місії. При цьому він повинен бути практичним, щоб у разі потреби його можна було швидко зняти для надання медичної допомоги. Отже, дійсно дуже важливо, скільки важить бронежилет. І саме тому розробники постійно намагаються удосконалювати таке спорядження, створювати нові, легші матеріали для захисту від куль і уламків. 

Яка вага броніка в середньому? Сумарно — від 2 до 15 кілограмів, що залежить від матеріалу виготовлення та класу захисту. Бронежилети ЗСУ в кг в середньому важать 7–12. Легші, як правило, використовуються здебільшого в поліції, у тилових військах. 

Як вибрати бронежилет: ключові параметри

Вибираючи бронежилет, насамперед потрібно звертати увагу на те, які тактичні бронеплити використовуються для захисту. Найчастіше зустрічаються наступні: 

  • керамічні — важать від 2 до 4 кілограмів;
  • сталеві — їхня вага становить 5–7 кг;
  • композитні — важать 1,5–3 кг. 

Для додаткового захисту, який зупиняє уламки, використовуються кевлар, HPPE та композити. Плитоноски «Резервіст», наприклад, є універсальними. Тобто в них можна встановлювати бронеплити необхідного класу залежно від позиції бійця, а також виконуваних бойових задач. 

Класи захисту: від чого захищають різні моделі

Один із важливих параметрів — це клас захисту. Він вказує на те, від яких елементів спорядження взагалі може захистити бійця. Є наступні рівні: 

  • другий: захист від пістолетних куль та уламків;
  • третій: захищає від куль гвинтівки середнього калібру;
  • четвертий: захист від тяжких та бронебійних куль, випущених з гвинтівки. 

Зрозуміло, що вага армійського бронежилета напряму залежить від класу захисту. Чим вищий рівень, тим більша загальна маса. Який краще використовувати? Той, якій підібраний чітко під встановлені бойові задачі, з розрахунком на те, де проводяться воєнні дії, яку зброю застосовує ворог. 

Отже, клас захисту — надзвичайно важливий параметр. Окрім того, необхідно, щоб бронежилет був зручний, максимально легкий. Тому потрібно підтримувати баланс і вибирати той жилет, який забезпечить надійний захист і водночас не буде заважати бійцю вільно рухатися. 

Коментарі

Написати коментар