Тактичні навушники: які вибрати?

Активні навушники — це пристрій, який захищає бійця від гучних звуків при веденні бойових дій, а також дозволяє встановити прилади для підтримки комунікації з підрозділом. Це досить складна акустична система з цілою системою мікрофонів для аналізу навколишніх звуків. А як вибрати навушники взагалі? На які характеристики треба звертати увагу першочергово? Чим відрізняються навушники бойові від тих, які використовуються для стрільби? 

Навіщо взагалі необхідні навушники в тактичних умовах

Акустичні травми — одні з найнебезпечніших при виконанні бойових завдань, тому що саме вони призводять до контузії, до втрати свідомості. Отримавши удар звуковою хвилею, військовий може дезорієнтуватися. У найгірших випадках це здатне призвести до його загибелі, адже ефективність на полі бою після акустичної травми може падати до нуля. 

Тактичні навушники захищають від цього, нівелюють отримання можливої травми при виконанні пострілів та бойових зіткненнях. Натомість вони дозволяють використовувати прилади для зв’язку з підрозділом, координувати дії бійця на полі бою. 

Активний і пасивний захист від шуму: у чому різниця

Як вибрати навушники для ЗСУ? Насамперед потрібно розібратися, чим відрізняються пасивний і активний захист. Це головні характеристики гарнітури. Різниця в наступному: 

  1. Пасивний захист — це той, де просто використовуються накладки зі звукоізоляційними елементами. Деякі шоломи військові мають таку вбудовану систему, яка прикриває вуха бійця. 
  2. Активний захист — це той, де застосовується система з мікрофонів і процесора, який аналізує навколишні звуки й знижує гучність пострілів, вибухів тощо. Натомість інші звуки (наприклад, команди) ці навушники підсилюють, якщо увімкнена така функція. 

Звісно, активний захист ефективніший і зручніший, адже гарнітура постійно відстежує зовнішні звуки, фільтрує акустичну гаму завдяки електроніці. Пасивний захист просто відсіює взагалі всі шуми, більше підходить для використання на заняттях зі стрільби. Але при цьому активні навушники коштують значно дорожче. Для їх роботи потрібен акумулятор. На вибір активних навушників впливає те, для яких тактичних операцій їх планується використовувати. 

Типи навушників для тактичних операцій

Залежно від задач, для яких застосовуються навушники, їх розподіляють на декілька категорій. Найчастіше використовують: 

  • пасивні стрілецькі — оптимальні для стрільбища, тренування;
  • беруші — дуже компактні, але недовговічні, забезпечують лише пасивний захист;
  • комбіновані — використовується декілька рівнів захисту;
  • активні — є найкращими саме для використання в бойових умовах. 

Ще бувають гарнітури спеціального призначення. Але їх виготовляють здебільшого під замовлення. Використовуються вони саме для конкретних бойових чи інших задач. 

На які характеристики звертати увагу при виборі активних навушників

Отже, які вибирати активні навушники?

  1. Звертати увагу необхідно на наступні чинники: рівень захисту, функціональність, сумісність з іншими засобами захисту (шоломами).
  2. Шумозаглушення (NRR) — основний критерій. Вказується в діапазоні звукових коливань, які можуть відсіюватися при увімкненому приладі. Наприклад, від 20 до 34 дБ. Чим ширший діапазон, тим краще. 

Як вибрати активні навушники для стрільби? Потрібно звертати увагу на зручність і якість матеріалів, з яких вони виготовлені. Найкращий варіант — з металевими вставками, з армуванням. А от розмір у більшості моделей універсальний, налаштовуваний. 

Отже, як вибрати навушники для бойових задач і стрільби? Спершу варто визначитися з необхідним типом захисту, а далі відштовхуватися від потрібного функціоналу й сумісності з використовуваним спорядженням. 

Коментарі

Написати коментар