Що таке маскувальна сітка та як її зробити самостійно
Маскувальна сітка — це текстильне полотно в камуфляжному виконанні, яке використовується для маскування об’єктів, спорядження, території. Вона ускладнює спостереження для ворога на полі бою. Отже, як виготовляється військова маскувальна форма? Які матеріали для цього здебільшого використовуються? Як її зробити самостійно?
Сфери застосування маскувальної сітки
Багато хто гадає, що плетіння маскувальної сітки потрібно лише для воєнних потреб. Однак ці полотна використовуються також у цивільних сферах. Наприклад, для організації зони відпочинку на дачі, в кафе чи взагалі на охоті, щоб замаскувати своє місцеположення від диких звірів.
Також готові маскувальні сітки активно використовуються в аграрному секторі для теплиць чи парників, адже вони затримують сонячне світло, забезпечують близько 60% затінення. Наприклад, це необхідно для томатів у період дозрівання.
Однак з початком повномасштабного вторгнення маскувальні стрічки здебільшого застосовуються саме у військових цілях: для маскування позицій і спорядження ЗСУ, для захисту від атак дронів.
Як зробити своїми руками
Зробити самостійно маскувальну сітку досить легко. Умовно вона складається з двох частин:
- каркас із поліамідної мотузки, який використовується як основа для маскувальної сітки;
- сітчасті тканинні смужки.
Найчастіше використовуються сітки каркаса розміром від 40 мм2 до 30 см2. Чим менша комірчаста структура, тим дорожче виготовлення, більше матеріалу потрібно для виробництва.
Як плести маскувальну сітку? Сітчасті смужки просто кріпляться до каркаса за допомогою скоб, клею чи просто прив’язуються. Зазвичай комбінуються декілька методів, а як каркас використовується риболовна сітка.
Які застосовуються матеріали для виготовлення
Коли створюється сітка маскувальна своїми руками, то найкращим для неї матеріалом є синтетика, тому що вона витривала, її важко пошкодити. Ідеальні варіанти: штучний шовк, капронові нарізні полотна. Для зовнішнього оформлення замість сітчастих смужок можуть використовуватися:
- клоччя;
- пряжа;
- мішковина;
- інші клапті маскувальної тканини.
У польових умовах військові взагалі застосовують мох, гілля, листя, стрічки з брезенту. Головне — використовувати камуфляжне забарвлення, щоб якомога найкраще виконувалось маскування.
Яких помилок потрібно уникати при плетінні
Головне при плетінні маскувальних сіток своїми руками — кріпити смужки рівномірно. Зручніше за все це робити, якщо розвісити каркас на стовпчики. З’єднання смужок повинно бути надійним, краще використовувати саме скоби чи ручну в’язку. Потрібно розуміти, що текстиль застосовується в польових умовах, під сонячним світлом, дощем. Отже, якщо кріплення буде неякісне, то сітка просто розклеїться. Також потрібно ретельно підбирати колірну гаму залежно від місця, де буде використовуватися маскування.
Колірні схеми
Кольорових варіацій сіток багато. Саме у військових цілях здебільшого використовують наступні:
- НАТО — це вся палітра зелених відтінків;
- ліс — включає гаму зелених та жовтих відтінків;
- місто — використовуються сірі, чорні кольори.
Маскувальна сітка для ЗСУ здебільшого фарбується в кольори НАТО чи «ліс». Для
цього можуть використовуватися різні типи фарб, головне, щоб вони були вологостійкими.
Отже, маскувальна сітка потрібна для забезпечення маскування позицій та техніки. Вона виготовляється з синтетичних тканин, складається з каркаса, прикріплених до нього смужок. Зробити її своїми руками досить легко.