Які існують види патронів

Важливою частиною будь-якої вогнепальної зброї є патрони. Не дивлячись на те, що ззовні усі набої схожі, вони все ж мають відмінності, й часом досить суттєві. Тому сьогодні будемо розглядати, які є види патронів та чим вони відрізняються.

Види патронів: основні категорії та призначення

Класифікація патронів може бути досить різною, вона залежить від форми, маси, калібру й інших характеристик. Перед тим, як розпочати знайомитись з типами набоїв, розгляньмо, що вони собою являють.

Патрони — це готовий боєприпас, що складений з кулі, гільзи, порохового заряду та капсуля. Ось тут дуже важливий момент, адже набої й кулі — це не одне і те ж саме. Чим відрізняється патрон від кулі? Куля є частиною патрона, саме вона вилітає зі ствола під час пострілу.
Види патронів

Різновиди патронів за типом бойової частини

Усі патрони можна поділити на холості, бойові та травматичні. Вони кардинально відрізняються один від одного.

  1. Холості. Це набої, що не містять у собі кулі. Вони мають лише пороховий заряд та капсуль, не можуть завдати шкоди. Найчастіше вироби цього типу використовуються для навчання. Під час застосування таких патронів створюється лише гучний звук пострілу.
    Патрони
  2. Бойові. Це стандартний варіант, що використовується для ураження цілі. Випускаються такі набої для військових, мисливців, спецпризначенців, що використовують вогнепальну зброю.
  3. Травматичні. Цей різновид патронів призначений для тимчасового ураження нападника, тому великої шкоди здоров'ю, а тим паче смертельних поранень вони не завдають. Замість класичної металевої кулі, в складі присутні гума або пластик. Зазвичай такі набої заведено використовувати заради самооборони.

Виходячи з вищесказаного стає зрозумілим, чим відрізняються холості патрони від бойових та травматичних.

Різновиди патронів за призначенням

Також усі патрони можна поділити за сферою використання. Залежно від цього параметру бувають:

  1. Військові — стандартизовані боєприпаси для автоматичної та стрілецької зброї.
  2. Мисливські — мають більшу зупиняючу дію, призначені для швидкої нейтралізації тварини.
  3. Спортивні — точні, стабільні у польоті на довгих дистанціях. Зазвичай мають меншу швидкість, але більшу купчастість пострілів.
  4. Навчальні — без вибухових компонентів, використовуються для тренувань або налаштування зброї.

Також іноді можуть виділяти ще один підтип — це спеціалізовані набої. Які є спеціальні патрони? Це можуть бути, наприклад, сигнальні або шумові боєприпаси.

Відмінності набоїв за калібром

Говорячи про набої, варто згадати й про те, які бувають калібри патронів. Виділяються пістолетні, гвинтівкові та малокаліберні набої. Найпоширеніший для рушниць — 12 калібр, мисливці полюбляють користуватись 16, для спортивної стрільби обирають 20.

Як вибрати набої для різних типів зброї

Використання набоїв — це досить серйозна річ, і варто розуміти, як вибрати патрон. Потрібно врахувати, для якої саме зброї вони необхідні. Також важливими є цілі використання, наприклад, для самооборони, полювання чи бойових дій потрібні різні патрони.

Правильніше за все — врахувати інформацію, яку містить маркування ствола. Там зазвичай вказується, який вам потрібен тип та калібр набоїв. Використовувати можна лише ті, що рекомендовані розробником. В магазині «Резервіст» можна купити набої від перевірених виробників. Також у нас можна підібрати кобури, сумки для зброї.

Набої для різних типів зброї

Особливості зберігання набоїв

Безпечне зберігання патронів — це обов’язкова умова для запобігання нещасним випадкам і збереження боєздатності боєприпасів. Основні правила включають:

  • оптимальна температура зберігання складає від +10°C до +25°C;
  • патрони потрібно тримати в сухому й темному місці;
  • найкраще використовувати герметичні коробки з позначенням типу набоїв;
  • розташовуйте їх подалі від дітей, відкритого полум’я та джерел тепла.

Після того, як ви відстріляли патрони, зброю також варто почистити та відправити на безпечне зберігання. В цьому вам допоможуть набори для чищення зброї, які також можна купити в «Резервісті».

Дотримання цих простих правил дозволить зберегти патрони в придатному стані на роки та гарантувати їх безпечну експлуатацію.

Коментарі

Написати коментар