Дізнайтеся, чи є ваш ніж холодною зброєю, – новини військторгу

У сучасному світі ніж – це не лише зброя чи кухонний інвентар, він також відіграє роль сувеніра або подарунка справжньому поціновувачу. Багато людей просто колекціонує їх, інші використовують у професійній діяльності чи на відпочинку.

Придбати гарний, якісний ніж у наш час не є проблемою, адже на ринку представлені військові, мисливські, сувенірні, розкладні й інші моделі клинків, які зможуть задовольнити вимоги навіть найвибагливішого колекціонера.

Однак через таку доступність та асортимент виникає досить важливе, нагальне питання щодо того, який ніж вважається холодною зброєю. Тому варто розібратися в цьому, щоб потім не виникало проблем із правоохоронними органами, а ваш клинок одного дня не вилучили.

diznajtesya-chi-ye-vash-nizh-holodnoyu-zbroyeyu-novini-vijsktorgu

Що не належить до холодної зброї?

Які ножі можна носити з собою? В Україні експерти чітко розрізняють моделі, котрі можуть вважатись холодною зброєю. Це потрібно знати та обов'язково враховувати, щоб потім не виникало проблем. Ніж не може вважатись холодною зброєю, якщо він:

  • має клинок коротший за 9 сантиметрів;
  • його товщина менша за 2,6 міліметра;
  • ручка позбавлена упорів.

Окремо варто розібратись з упором: якщо модель їх не має, вважається, що при спробі завдавати удар рука зіслизне й нападник поріже себе. Наприклад, тичкові ножі не відносять до холодної зброї.

diznajtesya-chi-ye-vash-nizh-holodnoyu-zbroyeyu-novini-vijsktorgu

Який ніж має характеристики зброї?

Згідно з чинним законодавством холодною зброєю може вважатись будь-який виріб, призначений для ураження живої цілі. Але таке визначення досить широке та охоплює великий перелік виробів. Тому більш точне визначення прописане в «Методиці криміналістичного дослідження холодної зброї та конструктивно схожих на неї виробів».

Саме в цьому документі вказується, які ножі вважаються холодною зброєю. Зазвичай це виріб, який за всіма або декількома параметрами перевищує вищеописані норми, тобто в тому разі, якщо модель має клинок довжиною більше ніж 9 міліметрів і товщиною понад 2,6 мм. Також у зброї, яка має статус холодної, ручка виготовлена з чітко вираженими упорами.

Чи потрібен дозвіл на носіння?

Ми вже з вами розібралися в питанні, який ніж не є холодною зброєю, а який належить до цієї категорії. Тому саме час розглянути, чи потрібна ліцензія на носіння клинка в Україні, навіть якщо він не є холодною зброєю, чи не підлягає він обов'язковому вилученню.

Який ніж можна носити з собою в Україні? Це питання турбує більшість людей, які вирішили придбати подібний виріб і не дуже ознайомлені з темою холодної зброї. У таких випадках у вас завжди повинен бути сертифікат на вибрану вами модель.

Видається представлений документ спеціальним органом, що спеціалізується на проведені відповідної експертизи. Саме експерти здатні точно встановити, чи належить ваш ніж до холодної зброї. Зазвичай такий сертифікат можна отримати в магазинах, де ви будете купувати ніж. Тут є ксерокопії документів, що видаються покупцеві разом із купленим виробом.

Щоб не виникало проблем із правоохоронними органами в разі виявлення у вас ножа (наприклад, на мисливстві чи риболовлі), вам достатньо буде пред'явити їм такий документ. Саме цей папірець і підтвердить, що ваш виріб не становить небезпеки для людей.

Придбати різноманітне спорядження та екіпірування зручно в інтернет-магазині Reservist. Тут продаються:

  1. Ножі, мультитули, системи для точіння.
  2. Засоби для чищення зброї.
  3. Захисна амуніція.
  4. Аксесуари до спорядження.
  5. Набої та багато іншого.

Придбати товари на нашому сайті зручно з доставкою «Новою Поштою» або «Укрпоштою» по Україні. Наш магазин спеціалізується на виготовленні й продажу тактичного та військового одягу, спорядження, аксесуарів.

Коментарі

Написати коментар